Սարքավորումների շահագործման ժամանակի երկարաձգում և տեխնիական սպասարկում
“FIXIT IT COMPANY” ընկերությունը իրականացնում է տնտեսվարող սուբյեկտների սարքավորումների տեխնոլոգիական բաղադրիչների շահագործման ժամկետի երկարաձգման և տեխսպասարկման ծառայություններ: Տվյալ ծառայությունը հանդիսանում է արտադրական սարքավորման վերականգման և ախտորոշման բաղադրիչ մասը:
Համաշխարհային տնտեսության գլոբալիզացման դարաշրջանում և տեխնոլոգիական արտադրանքի վաճառքի պլանավորման գործնթացից ելնելով գլոբալ մատակարարները հրաժարվում են ծրագրային և տեխնիկական սպասարկումից՝ ելնելով այն փաստից, որ լրանում են սարքավորումների շահագործման ժամկետները՝ որով պարտադրում են օգտատերերին արդիականացնել սարքավորումները:
Համաշխարհային տնտեսական վիճակի անկայունությունը, ֆինանսական շուկաների տատանումները և ճգնաժամային երևույթները հանգեցրել են սպառողական պահանջարկի անկմանը և այլ բացասական երևույթների, ինչի արդյունքում սարքավորումների օգտատերերը ընդհարվել են արդիականացման խնդրի հետ:
Բացասական տնտեսական գործոնները ստիպում են ընկերություններին՝ հիմնական ամորտիզացիոն միջոցները ուղղել ընթացիկ ծախսերի հաշվին (հարկային բեռի, վարկային միջոցների սպասարկման և այլն): Տնտեսվարող սուբյեկտների ապրանքների և ծառայությունների վաճառքի նվազումը մեծացնում է ռիսկերը, և այն արտացոլվում է բանկերի կողմից վարկային ռեսուրսների տրամադրման վրա, այդպիսով թույլ չի տալիս թարմացնել և արդիականացնել արտադրական միջոցները:
“FIXIT IT COMPANY” ընկերության կողմից մատուցված այս ծառայությունը՝ ընկերություններին տալիս է հնարավորություն ճգնաժամային վերականգման շրջանակներում երկարացնել սարքավորումների բարձր տեխնոլոգիական բաղադրիչների շահագործման ժամկետը, այդպիսով պայմաններ ստեղծել հնացած սարքավորումների արդիականացման համար:

Продление срока эксплуатации оборудования и тех обслуживание
Компания “FIXIT IT COMPANY” предоставляет услуги по продлению срока эксплуатации технологической компоненты производственного оборудования хозяйствующих субъектов, а также технического обслуживания. Данная услуга является исходной составляющей от услуги по диагностике и восстановлению производственного оборудования.
В эпоху глобализации мировой экономики и системы планирования продаж технологических продуктов и оборудования глобальными игроками( технологического сектора) , глобальные поставщики технологического производственного оборудования отказываются от поддержки программного и технического обслуживания исходя из факта окончания эксплуатационного срока оборудования, чем вынуждают пользователям на ее обновление.
Дисбалансы экономического развития мировой экономики ( потрясений на финансовых рынках, кризисных явлениях приведших к падению потребительского спроса и многим негативным явлениям) хозяйствующие субъекты столкнулись с проблемой обновления устаревшего производственного оборудования . Негативные факторы влияющие на экономическое состояние хозяйствующих субъектов, вынуждают направлять амортизационный капитал основных средств в счет текущих операции (увеличение налоговой нагрузки, стоимости кредитного капитала, и т.д.). Падение продаж товаров и услуг хозяйствующих субъектов увеличивают риски на предоставление банками кредитных ресурсов для обновления производственного оборудования .
Данная услуга предоставляемая компанией “FIXIT IT COMPANY” дает возможность компаниям в рамках антикризисного оздоровления продлить срок эксплуатации высокотехнологичной компоненты производственного оборудования, тем самым создать условия для подготовки замены устаревшего производственного оборудования .